Atmosféra domova, kľudu a komunikácie 

Ako nás nájdete ? 

Kto chce prísť cvičiť práve k nám, nájde si čas i cestu...

CVIČENIE DOMA

ŽIVA KRUH - Vedie - Mgr. Eva Mikušová 

MEDICAL JÓGA, Špirálová Dynamika a Cyklický Pohyb

CVIČÍ sa na : Čermeľská Cesta 1, KOŠICE - Sever, Slovensko  

PRIHLÁSENIE : SMS na 0915 534 779 - prepošlem INŠTRUKCIE  

Email : Prosím napíšte : jogakosicesk@gmail.com

Facebook : https://www.facebook.com/MedicalJogaKosice/

GOOGLE MAPA NIŽŠIE pod TEXTAMI ! 

Volaj až po prečítaní základných info o cvičení a prihlásení, ak niečomu nerozumieš :-) 

Pohyb a Jógu učím už 16 rokov na základe odborných školení  (Iyengar Jóga, Spiraldynamik, DNS Fyzioterapia, Fascial Fitness) a základného klasického vzdelania v odbore Fyzioterapie a Psychológie + cvičím 20 rokov, a sama som aj prešla rôznymi telesno-psychikými problémami, vyplývajúcich z konštitúcie tela, detstva a ďalších príčin, ktoré som liečila. Skúsenosti jest ! :-) Cyklicky postupujem do ďalších vrstiev bytia a objavujem ich. Učenia sa je stále dosť :-)

ZAČIATOČNÍCI sa k nám môžu PRIPOJIŤ KEDYKOĽVEK POČAS ROKA ! 

Cvičenie je pre každého. Cieľom je Funkčné a Vedomé Telo, kľudná Myseľ a hlbšie chápanie prepojenia Emócie-Pocity-Telo. Každý má u nás priestor objavovať AKO na tom skutočne je a pracovať s tým pravidelne a bezpečne. Inštrukcie pre cvičenie sú v skupinách veľmi presné a cieľom je, aby ich pochopil každý jednotlivec v rámci svojej konštitúcie tela a možností. Každý je pod dohľadom učiteľky, aby pohyby boli správne nielen z hľadiska všeobecnej anatómie v cvičeniach, ale aj individuálnej-konštitučnej. Účinky cvičenia sa prejavujú hneď a časom každý dokáže naučené pohyby používať aj v bežnom živote ! 

CVIČÍME a JÓGUJEME tak, aby sme po cvičení nepotrebovali ešte MASÁŽ a FYZIOTERAPEUTA ! 

Pretože masáž a fyzioterapia sú už súčasťou nášho cvičenia a jógy :-D 

INTELIGENTNÝ POHYB podľa PRINCÍPOV PRÍRODY a KONŠTITÚCIE ČLOVEKA. Stvorené pre každú úroveň kondície ! Žiadne extrémy ! V Rovnováhe je potom možné aj zdravé sebapoznanie a spirituálne vnímanie.

ČÍTAJ, VNÍMAJ, UČ sa ROZLIŠUJ, PRAKTICKY SKÚŠAJ... 

Ešte si sa nestretol s pojmom Iyengar Jóga, Spiraldynamik, Dns Kineziológia, Fascial Fitness, Fascia Jóga, Učenie sa Pohybu ? Ešte si v živote nevidel toľko jóga pomôcok ? Ešte si nebol na jógovo-pohybovej hodine kde to je celé o POHYBE ako takom a pohyby sú kombinované rôzne ? Ešte si nezažil Fyzioterapiu v Jóge ? Čudné však :-) Menej známe tu v našich končinách... Skús sa vynoriť zo života jedného "malého" mesta, "pohľadu cez mikroskop" a zober si aj "dalekohľad" a nahliadni ďalej, do sveta !, čo sa aktuálne deje a čo všetko existuje na poli pohybu a jógy. Čo tu už je dlhodobo a stále sa prehlbuje a prepája oficiálne s inými metódami pohybu. Môžeš si nájsť oficiálne stránky metodík aj v iných jazykoch a krajinách, videá, články, kurzy. V pohybe sú totiž metodiky, ktoré sú náročné z hľadiska dĺžky štúdia alebo prístupné len fyzioterapeutom, či psychológom a tak sa menej často vyskytujú tu u nás na Východe... Západnejišie na Sk, CZ i vo svete sú však veľmi rozšírené a známe, kvôli vyššiemu počtu odborníkov pracujúcich s tým. 

Opusti svoje oklieštené PREDSTAVY o JÓGE a pohybe, keď vstupuješ ku nám, a pozorne počúvaj pri inštrukciách prečo čo cvičíme, aký to má zmysel, vnímaj pocity a tela a porovnávaj s tým, čo vieš i nevieš ešte. 

Máš šancu si o tom veľa prečítať na tejto stránke, rozmýšľať o tom. A šancu to aj ZAŽIŤ prakticky, otvoriť vnútorné oči pre pohyb, spoznať prirodzené zákonistosti pohybu a spoznať seba-samého ako si na tom so svojím telom v pohybe. A keď máš vôľu a výdrž zostať a praxovať pravidelne, vieš naplniť nakoniec aj svoje pôvodné očakávania ohľadom zdravia a psychiky. Aj keď to spočiatku zvláštne búra tvoje zaužívané predstavy o pohybe a sebe... 

Cesta k zdraviu (telo), šťastiu (psychika), láske (spiritualita) vyzerá zložite, pretože Tvoje myslenie je zbytočne komplikované, zamotané a jednostranné. Každý (i ja opakovane) sa v procese pohybu a života učíme byť jednoduchší, chápať určité PRÍRODNÉ PRAVIDLÁ POHYBU a riadiť sa nimi. Všetko je jednoduché, a človek sa po každom náročnom učení sa novej veci "chytá" za hlavu, že kde doteraz bol, keď to nevedel :-D

Na dodatok analogicky : Dnešná doba je zameraná na dizajn, vonkajšok, povrch, rýchlosť - jang. Veľa ľudí očakáva od služieb, že budú potom na druhej strane obslúžení - pasívni - jin. Ísť do reštaurácie a dať si hotové jedlo. Času a energie navyše niet... Bludný kolotoč života, ktorý stresuje. Nevieš z neho vystúpiť a pozrieť sa na život z inej strany. Stále však môžeš, keď sa rozhodneš pre akýkoľvek spôsob, ako tráviť voľný čas a keď si ten čas vyhradíš v rámci svojej psychohygieny a zdravia. Ak sa chceš vo voľnom čase aj niečo naučiť, ako narábať so svojou energiou a životom a vedieť to používať kedykoľvek, aj uprostred stresovej situácie, tak je čas nekonzumovať len "hotové jedlá v reštaurácii s cool dizajnom", ale učiť sa "variť doma" všeličo, UČIŤ sa POHYBOVAŤ :-) 

Eva Mikušová :-D

Jóga a Spiraldynamik Pomôcky vylepšujú kvalitu cvičenia
Jóga a Spiraldynamik Pomôcky vylepšujú kvalitu cvičenia
Jóga a Spiraldynamik pomôcky pre Skupiny aj Individuálky
Jóga a Spiraldynamik pomôcky pre Skupiny aj Individuálky
Najvyššia kvalita a pestrosť Regeneračnej Jógy a Precíznosti cvičenia aj s pomôckami
Najvyššia kvalita a pestrosť Regeneračnej Jógy a Precíznosti cvičenia aj s pomôckami
Skupinové Hodiny v Kruhu :-)
Skupinové Hodiny v Kruhu :-)

Poznanie, Cítenie a Intuícia sú celkom v Jóge